Life Tech - Röportaj

 
“Ürünleri iyi tanıyan satış ekibimizin çalışmaları sayesinde, müşteriler ile birebir, verimli ve kalıcı ilişkiler kurmayı prensip edindik."
1980’li yıllarda Muş’ta, baba Abdulhakim Yağmur tarafından ‘İmamoğlu’ ismiyle kurdukları firma ile ticaret hayatına atılan İlk Adım, yoluna emin adımlarla devam ediyor. Kurulduğu 1980 yılından günümüze kadar zücaciye ve küçük elektrikli ev aletleri sektöründe hizmet veren firma, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için ünlü markaları bir çatı altında toplayarak, kalitesini her geçen gün artırma yolunda büyük bir yol almış durumda.
 
Tahtakale ve İstoç’ta, toptan satış merkezi olarak halen faaliyetlerine devam eden İlk Adım, sektörde geldiği yeri daha ileriye götürmek amacında. Firmanın ilk kurulduğu zamanlarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde zücaciye ve küçük elektrikli ev aletlerinin toptan satışını yaptıklarını belirten firmanın sahibi Mehmet Şah Yağmur; “Tanınmış markaların bayiliklerini yaparak bu bölgede prestijli bir firma haline geldik. Daha sonra İstanbul’da 2003 yılında İlk Adım Firmasını kurduk. Amacımız, müşteriye kaliteyi uygun fiyatla götürmektir. Öncelikle yapmak istediklerimizden bir tanesi ise dünyaca ünlü markaların Türkiye temsilciliğini almaktır. Bu hedefimiz doğrultusunda, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren profesyonel satış ekibimiz ile çalışıyoruz” dedi.
Ürünleri iyi tanıyan satış ekiplerinin çalışmaları sayesinde, müşterileri ile birebir, verimli ve kalıcı ilişkiler kurmayı prensip edindiklerini belirten Yağmur; “Sonuç olarak, değişen tüketici profili ve gelişen ekonomik koşullar ışığında, müşteri ilişkileri, iletişim ve satış becerileri olan bir ekiple çalışarak pazarda söz sahibi olmak istiyoruz. Tüm sektörlerde olduğu gibi elektrikli ev aletleri sektöründe de durgunluk var. Ancak planlı satış stratejimizle bunu en aza indirmeye çalışıyoruz” dedi.
 
Yaklaşan Züchex Fuar’ına da değinen Yağmur sözlerini şöyle noktaladı: “Eylül ayındaki Züchex Fuar’ı bizim için tam bir pazar. Ürünlerini sattığımız firmaların yeni ürünlerini görmemize ve yeni markalarla anlaşma yapmamıza olanak sağlıyor. Bu anlamda Züchex Fuar’ı gerek sektörümüz açısından, gerekse müşterilere en iyi ürünleri tanıtma anlamında büyük fayda sağlıyor. Böyle bir fuarı düzenleyen Life Medya ekibine teşekkür ederim.”
“Eylül ayındaki Züchex Fuar’ı bizim için tam bir pazar. Ürünlerini sattığımız firmaların yeni ürünlerini görmemize ve yeni markalarla anlaşma yapmamıza olanak sağlıyor.

 
01.10.2008